04Lap
2015
0

Kvietinių mokykla-darželis – pirmas šalyje

             Šiemet jau antrą kartą Kvietinių mokykla-darželis prisijungė prie Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) inicijuojamų „Judėjimo savaitės“ renginių – masinės mankštos ir bėgimo. 

 

                Renginyje dalyvavo šešiasdešimt sporto šventės dalyvių. Visi buvo pasidabinę Lietuvos vėliavos spalvų medaliais, papuoštais kviečių varpomis. Stadione vaikai sustojo bendrai nuotraukai rankose laikydami dideles, savo ūgio ir net didesnes, gyvenvietės pavadinimo raides –  KVIETINIAI. Tuo metu prie vaikų atbėgo sportininkė (vieno iš vaikų  mama), kuri rankose nešė olimpinį fakelą – ne paprastą, o padarytą iš kviečių. Sportininkė papasakojo apie Judėjimo savaitę, klausinėjo vaikų apie jų pomėgį sportuoti, sveiką mitybą. Pasikalbėję visi buvo pakviesti aktyviai pasimankštinti. Mankštą vedė pradinių klasių mokytoja Daiva Dromantė. Smagiai, žaismingai pasimankštinę vaikai ir suaugusieji buvo pakviesti savo jėgas išbandyti bėgant. Pirmieji startavo „Žirniukų“ bei „Linksmuolių“grupės vaikai, kurie, lydimi auklėtojų bei tėvelių, bėgo 250 metrų atstumą. Vėliau iš jų estafetę perėmė pradinių klasių mokiniai, kurie drauge su mokytojomis įveikė ilgiausią 500 metrų distanciją. Šiek tiek atsipūtę, pilni džiugių emocijų visi šventės dalyviai vaišinosi mėtų arbata bei mamyčių iškepta kvepiančia namine kvietine duona.

                      Graži vaikų, pedagogų ir tėvų bendrystė bei originalumas sužavėjo ir LTOK bei LOA narius – Kvietinių mokyklai-darželiui skirta prizinė pirmoji vieta pradinių mokyklų kategorijoje bei 400 eurų vertės prizas įstaigos sportiniam inventoriui atnaujinti.

                      Šią savaitę mus pasiekė organizatorių prizas – firminiai futbolo, krepšinio, tinklinio bei gimnastikos kamuoliai, badmintono rinkiniai, atšvaitai. Vaikai netruko išbandyti naujuosius kamuolius, žaidžiančių vaikų džiaugmui nebuvo ribų. Na, o dovanoti atšvaitai padės būti saugiems ir matomiems tamsiuoju paros metu.

                    Džiugu, kad turime galimybę dalyvauti tokiuose projektuose. Sportas ir sveikata – mūsų prioritetai! Dėkojame visiems dalyvavusiems šventėje ir laukiame kitų metų Judėjimo savaitės iššūkių.

 

 

                                                                                                                                           Rita Daugintienė,

                                                                                                                                           Žydronė Mockuvienė,

                                                                                                                                           Laima Radzevičienė.