Smagios rudens atostogos

15 Nuotraukos

Rudens sporto šventė

5 Nuotraukos

Čia gera ir saugu

7 Nuotraukos

Bebenčiuko teatras

6 Nuotraukos

Rudens vakaronė

24 Nuotraukos

Advento vakaronė

8 Nuotraukos

Rudens madų šou

36 Nuotraukos

Vilko vestuvės

25 Nuotraukos

Kaip gimsta margučiai

6 Nuotraukos

Cyrulelio giesmė sutelkė etnokultūros puoselėtojus

Etnokultūros pagrindus jaunoji karta turėtų gauti šeimoje. Tačiau dabartiniu metu tai sunkokai įsivaizduojama ir pasiekiama. Dėl to supažindinti su etnine kultūra tenka švietimo ir kultūros darbuotojams. Tačiau ir pastariesiems reikia suktis, kad surastų nuoseklios ir neperkrautos medžiagos apie etninę ir moderniąją kultūrą. Kad etnokultūra taptų bendruomenės gyvenimo turtinimo, džiuginimo, kūrybos ir prigimtinių galių atsiskleidimo šaltiniu, turėtume sudaryti sąlygas perimti tradicijas kuo įvairesniais ir pačiais priimtiniausiais būdais ir formomis: žaismingumu, maloniais išgyvenimais.... Kvietinių bendruomenė ir folkloro ansamblis „Kvėitys“ (vadovė Regina Jokubaitytė) palaiko glaudžius ryšius su folkloro ansambliu „Cyrulelis“, kuriam vadovauja Vidmantas Radavičius. Mus labai sudomino jų Vasario 24-osios – šv. Motiejui, Vieversio dienos paminėjimui skirta programa „Aš – tava, tu – mona“ ir ansamblio narės bei Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Irenos Barbšienės idėja su Kvietinių mokyklos-darželio vaikais paminėti Vyturio dieną, todėl parengėme projektą „Žmogus be svajonių – kaip paukštis be sparnų“(vadovas Janina Dapkienė). Teikėme projektą Etninės kultūros plėtros programai. Gavome 280 Eurų dalinį finansavimą. Paskutinį vasario penktadienį Kvietinių bendruomenės namai netilo nuo vyturio giesmių, vaikų klegesio ir svečių plojimų. Vyko šventė „Cyruleliou parskrėdus...“ Vakarą pradėjo Kvietinių mokyklos-darželio mažieji auklėtiniai. Panaudodami savo surinktas greitakalbes, posakius ir palygindami žmogaus bei paukščio gyvenimo ypatumus, kruopščiai sukrovė lizdelį. Pasitelkdami dainuojamąją tautosaką ir atsižvelgdami į amžiaus ypatumus, veiklą organizavome grupelėmis kartu su tėvais. Folkloro ansamblis „Kvėitoks“ (paauglį) „paukštį“ „apžaidino“ žaismingais apdainavimais. Palygino su žmogumi, kol galiausiai atėjo nerūpestinga jaunystė. Sakoma, kad cyrulelio plunksna atneša laimę. Visi drauge žiūrėjome filmuką, kuriame „laimės plunksnelė“ aplankė kiekvieno renginyje dalyvavusio vaiko kiemą, kol galiausiai nusileido bendruomenės namuose. Ten ją rado Motiejus iš folkloro ansamblio „Cyrulelis“. Šis kolektyvas tęsė Vieversio dienai skirtą renginį su savo programa „Aš – tava, tu – mona“, kurioje dainuojamosios ir smulkiosios tautosakos pagalba meniškai sugretino žmogaus ir paukščio gyvenimą, laimės sąvoką. Vakarą apjungė bendras vožinis (folkloriniai šokiai), kuriame trypė tiek jaunas, tiek senas. Džiugu, kad renginys sulaukė gausaus kaimo bendruomenės, rajono pedagogų susidomėjimo. Labai dėkojame bendruomenės pirmininkui Raimundui Daubariui už nuolatinį rūpestį ir pastangas Kvietinių kaimą matyti gražėjantį ir žinomą rajone, auklėtinių tėvams už nuoširdžią pagalbą vykdant šį projektą. Tik taip dirbant etninė kultūra taps mūsų tautos pagrindu.

2 Nuotraukos

DAR ŠIRDYJE NE SUTEMA

Mokykla-darželis tęsia gražią tradiciją: jau penktą kartą sukviečia senelius, bočelius, babytes, močiutes į gražų, prasmingą renginį. Pastaruosius dvejus metus šventė vyksta bendraujant su Gargždų kultūros centro Kvietinių skyriumi. Šventės metu – prakalbintos anūkų gausa pasigirti galinčios močiutės: Jovita Jurkienė, turinti 15 anūkų, Irena Jankauskienė, kuriai prieš kelias dienas gimė 14 anūkas. Tai puiki galimybė palyginti skirtingų kartų pomėgius, tradicijas, vertybes. Juk pagyvenusiam žmogui dėmesio niekada nebus per daug. Kad tokie renginiai reikalingi, rodo kasmet vis didėjantis dalyvaujančių žmonių skaičius: šiemet jų susirinko visas šimtas – nuo pačių mažiausių iki amžinai jaunų senelių.

3 Nuotraukos

Europos bėgimas

Rugsėjo 30 dieną Klaipėdos rajono Kvietinių mokykla-darželis organizavo bėgimą Europos judėjimo savaitei pažymėti. Bėgimo dalyviai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes: ikimokyklinukai įveikė 250 m, o pradinukai – 500 m atstumą. Dalyviai bėgo rankose laikydami helio pripildytus balionėlius. Bėgant svarbiausia buvo ne rezultatas, o galimybė drauge aktyviai, linksmai pasportuoti, tad šypsena buvo privalomas šventės atributas. Smagu, jog prie bėgimo prisijungė visas mokyklos-darželio kolektyvas, vaikų tėveliai, kaimo gyventojai. Įveikę distanciją visi vaikai buvo apdovanoti specialiomis akcijos apyrankėmis. Vaikų tėveliams už dalyvavimą buvo įteikti LTOK ir LOA padėkos raštai. Gaila, kad dalis vaikų sirgo, todėl bėgikų būrys buvo šiek tiek mažesnis nei planavome. Visgi svarbiausia, kad visi vaikai buvo patenkinti renginiu, pasisėmė gerų emocijų, sportinės nuotaikos.

4 Nuotraukos

GIRININKAI

Š. m. gegužės 20 d. vykome į Girininkų pradinę mokyklą. Mus šiltai pasitiko mokytojos ir mokiniai. Mokyklos aikštelėje laukė kūrybingai paruoštos sportinės rungtys. Mokiniai žaidė kvadratą, šoko į tolį. Energingai dalyvavo įvairiose estafetėse. Geriausiai atlikę užduotis buvo apdovanoti diplomais.

7 Nuotraukos

JUOKŲ DIENA

Mokytojos Raimonda Grišmanauskaitė, Daiva Dromantė ir pailgintos dienos auklėtoja Laima Radzevičienė parengė 5 mėnesių trukmės projektą-miuziklą „ Juokų diena“. Projekto apibendrinimas įvyko š. m. balandžio 5 dieną. Veikalo dalyviai 1–4 klasės mokiniai ir priešmokyklinės grupės ugdytiniai. Miuziklas smagus ir gyvas. Daug žodžių, įvairios muzikos ir tik vienas šokis. Pedagogės pasirūpino, kad salė būtų išmoningai papuošta, mokiniai išraiškingai aprengti. Ugdytiniams reikėjo daug dainavimo pastangų, nes vokalinės partijos buvo sudėtingos.

3 Nuotraukos

PAILGINTĄ DIENOS GRUPĘ LANKANČIŲ MOKINIŲ DARBŲ PARODOS

Kovo pirmoje pusėje Klaipėdos rajono švietimo centre vyko pailgintos dienos grupės mokinių darbų paroda „Aš ir mano šeima“. Balandžio mėnesį auklėtinių darbus eksponavome J. Lankučio viešosios bibliotekos, vaikų skyriaus patalpose. Vaikai siuvinėjo savo ir savo šeimos narių apibrėžtas rankas. Darbe naudojo netradicines priemones: tapetų lapus. Į šiuos darbelius įdėjo daug kantrybės, jausmų. Atidžiai rinko spalvas kiekvienam šeimos nariui. Siuvinėjimo eigoje išryškėjo vaiko ir šeimos bendravimo ryšys. Pastebėjome, kuris šeimos narys yra svarbiausias.

7 Nuotraukos

KOVO 11-OJI – LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMO DIENA

Mokyklos-darželio mokiniai ir priešmokyklinės grupės ugdytiniai parengė nuotaikingą programėlę šiai svarbiai datai paminėti. Deklamavo Maironio, B. Brazdžionio eiles. Dainavo A. Raudonikio, V. Klovos dainas. Pirmą kartą solo dainavo trečios klasės mokinė Ingrida Žviliūtė. Nuotaikingai fleitomis ir mokyklinėmis dūdelėmis pagrojo lietuvių liaudies šokius ir žaidimus. Gerai koncertą įvertino auklėtinių tėvai, kolegos pedagogai. Jie pasidžiaugė švariu intonavimu, dainavimu.

1 Nuotraukos

2014 M. VASARIO 16-OSIOS MINĖJIMAS

„Spindulėlių“ grupės vaikai šią šventę pasitiko ieškodami vėliavos spalvų. Salėje ieškojo paslėptų geltonų, žalių ir raudonų paveikslėlių. Klijavo juos ant didelio popieriaus lapo. Kūrė Lietuvos vėliavą. Dainelėmis sveikino geltoną saulytę, ieškojo žolėje pasislėpusios žalios varlytės, džiaugėsi rasta raudona aguona. Ši šventinė programa vaikams suteikė daug džiugių emocijų. Padėjo įsiminti Lietuvos vėliavos spalvas. Sužinojo jų reikšmę. „Spindulėlių“ grupės vaikai šią šventę pasitiko ieškodami vėliavos spalvų. Salėje ieškojo paslėptų geltonų, žalių ir raudonų paveikslėlių. Klijavo juos ant didelio popieriaus lapo. Kūrė Lietuvos vėliavą. Dainelėmis sveikino geltoną saulytę, ieškojo žolėje pasislėpusios žalios varlytės, džiaugėsi rasta raudona aguona. Ši šventinė programa vaikams suteikė daug džiugių emocijų. Padėjo įsiminti Lietuvos vėliavos spalvas. Sužinojo jų reikšmę.

6 Nuotraukos

BEBENČIUKO TEATRAS

„Linksmuolių“ grupės ugdytiniai ir tėveliai dalyvavo Klaipėdos rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų draminės kūrybos festivalyje-apžiūroje „Bebenčiuko teatras“. Vaidinome P. Mašioto pasakėlės inscenizaciją „Lakštingala ir varlės“. Pelnėme nominaciją už smulkiosios tautosakos panaudojimą.

SVEIKI DANTYS

Spalio 24 dieną Vėžaičių konferencijų salė skambėjo nuo krykštaujančių vaikų juoko, dainų ir šėlionių. Tą dieną vyko Klapėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamas konkursas kasmetinis konkursas „SVEIKI DANTYS“. Renginys organizuojamas siekiant vykdyti pirminę dantų ėduonies prevenciją pradinių klasių mokiniams. Konkurse dalyvavo mokyklos-darželio komanda. Dalyviai tarpusavyje varžėsi penkiose užduotyse, tikrinančiose komandų teorines žinias apie dantukų priežiūrą ir burnos higieną.

4 Nuotraukos

AUGU STIPRUS IR GREITAS

Mokiniai patyrė judėjimo džiaugsmą, mokėsi prasmingai ir kultūringai leisti laisvalaikį. Kurdami emblemas savo komandai, ugdė pasitikėjimą savo jėgomis, kūrybiškumą. Mokėsi komandoje spręsti įvairias kūrybines užduotis.

3 Nuotraukos

2013 M. RUGSĖJO 1-OJI

Ant metų slenksčio vėl rugsėjis, kviečiantis, žadantis, reikalaujantis… Mokslo metų pradžios šventė kiekvieną iš mūsų nuteikia atsinaujinimui, įkvepia naujoms idėjoms, atneša geresnės rytdienos laukimą.

4 Nuotraukos

„Linksmuolių grupės“ auklėtiniai kartu su priešmokyklinio ugdymo pedagoge Lina Kleiviene    užbaigė „Zipio programą“.

Paskutinio užsiėmimo metu papasakojo vieni kitiems, ko išmoko per šią veiklą. Vaikai teigė, kad jie įgijo praktinių įgūdžių kaip atsiprašyti. Mano, kad išmoko ramiai kalbėtis, išklausyti, nepriekabiauti, atpažinti priekabiavimą. Nebijoti pasisakyti, kai blogai jaučiasi ir rasti išeitis iš susidariusių keblių ir sudėtingų situacijų.

4 Nuotraukos

2013 metų gegužės 20 dieną Kvietinių mokykla-darželis ir Vėžaičių pagrindinės mokyklos Girininkų skyrius organizavo bendrą sporto šventė.

Abiejų mokyklų mokiniai ir mokytojos kartu žaidė kvadratą. Šioje rungtyje stipresni buvo Girininkų mokyklos mokiniai. Įvairiose estafetėse vikresni pasirodė Kvietinių mokyklos-darželio mokiniai. Virvės traukime užtikrintai pirmavo svečiai iš Girininkų.

3 Nuotraukos

MOKYKLOS-DARŽELIO FOLKLORINIS ANSAMBLIS  BENDRADARBIAUJA SU KVIETINIŲ KULTŪROS NAMŲ FOLKLORINIU ANSAMBLIU „KVEITOKS“.

Mokyklos-darželio folklorinis ansamblis bendradarbiauja su kvietinių kultūros namų folkloriniu ansambliu „Kveitoks“. Dalyvauja įvairiose Kvietinių bendruomenės organizuojamose šventėse. Paskutinėje nuotraukoje Kvietinių kultūros namų meno vadovė Lietuvos etninės kultūros globos tarybos prie LR Seimo ekspertė Mažajai Lietuvai Regina Jokubaitytė kartu su tėvais pasidžiaugė folklorinio ansamblio „Kvėitoks“ veikla. Atkreipė dėmesį į pasitaikančias problemas. Kartu numatė tolimesnę folklorinio ansamblio veiklą.

5 Nuotraukos

PROJEKTAS „PADĖK ŽEMEI“

Projekto vykdymo metu: * atkreipėme mokinių dėmesį į grėsmingą žmogaus įtaką gamtai; * pagilinome žinias apie šiukšlių rūšiavimą; * formavome aplinkosaugos elgesio įgūdžius. Projektą užbaigėme salėje švente. Ją mokiniai papuošė darbeliais, padarytais iš plastiko butelių ir kitos gamtinės medžiagos. Žemės vaidmenį šventės metu atliko antroko Gusto mama Reda.

6 Nuotraukos

RUGSĖJO PIRMOJI

Pirmoje nuotraukoje (iš dešinės į kairę pirmi keturi) mokyklos-darželio pirmokai, kurie džiaugiasi „Saugaus pirmoko pasais“. Antroje nuotraukoje mokyklos-darželio antrokai. Trečioje nuotraukoje pedagogių ansamblis dainuoja dainas skirtas Mokslo žinių dienai.

3 Nuotraukos

LANKĖMĖS VĖŽAIČIŲ PAGRINDINĖS MOKYKLOS GIRININKŲ SKYRIUJE.

2012 m. gegužės mėnesį lankėmės Vėžaičių pagrindinės mokyklos Girininkų skyriuje. Pedagogai pasidalino pedagogine patirtimi. Mokiniai parodė XI-o Klaipėdos rajono vaikų ir jaunimo instrumentinės muzikos festivalio-konkurso „Garsų vaivorykštė“ programą, suvaidino Juozo Geniušo draminę pjesę „Jonelio liga“.

6 Nuotraukos

MUZIKOS FESTIVALIS-KONKURSAS „GARSŲ VAIVORYKŠTĖ“

Klaipėdos rajono Kvietinių mokyklos-darželio muzikos mokytoja Raimonda Grišmanauskaitė XI-am Klaipėdos rajono vaikų ir jaunimo instrumentinės muzikos festivaliui-konkursui „Garsų vaivorykštė“ parengė du kolektyvus: folkloro ir fleitininkų ansamblius.

2 Nuotraukos

2011.04.01. PROJEKTAS „SAVAITĖ BE PATYČIŲ“

Kvietinių mokyklos-darželio bendruomenė sukvietė kolegas bei mažuosius mokinius į šventę, skirtą sėkmingai įgyvendintam „Savaitės be patyčių“ projektui. Kvietinių pradinių klasių mokiniai kartu su pedagogėmis paruošė nuotaikingą programą. Patirtimi dalijosi su svečiais iš Gargždų „Minijos“ vidurinės mokyklos Gobergiškės bei Vėžaičių pagrindinės mokyklos Girininkų kaimų skyriais. Idėjų kupinas Kvietinių mokyklos-darželio kolektyvas mokė, kad patyčioms kelią užkirsti gali nuoširdžiai priimamas humoras.

5 Nuotraukos

INSTRUMENTINIS ANSAMBLIS „GARSŲ VAIVORYKŠTĖ“

2011 m. kovo 15 dieną mokyklos-darželio liaudiškos muzikos instrumentinis ansamblis (vadovė R. Grišmanauskaitė) dalyvavo jubiliejiniame instrumentinės muzikos festivalyje „Garsų vaivorykštė“ Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje. Dalyvius vertino Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Irenos Barbšienės vadovaujama vertinimo komisija. Komisijos sprendimu į kovo 25 dieną Klaipėdoje vyksiantį tolimesnį instrumentinės muzikos festivalio etapą vyks ir mūsų instrumentinis ansamblis.

2 Nuotraukos

VASARIO 16-OSIOS MINĖJIMAS

2011m. vasario 15 dieną paminėjome Nepriklausomybės dieną. Mokyklos moksleiviai dainavo dainas apie Lietuvą, deklamavo eilėraščius. Mokytojos patikrino vaikų žinias apie Lietuos istoriją. Moksleiviai atliko kolektyvinį darbą, kuriame piešė savo Tėvynę Lietuvą, jos simbolius.

4 Nuotraukos

KŪRYBIŠKUMO DIENA

2011 m. vasario 4 dieną įvyko kūrybiškumo diena tema „Noriu augti sveikas“. Moksleiviai vaidino trumpą draminį vaizdelį „Saugokim dantukus“, dainavo nuotaikingas daineles, grojo dūdelėmis. Nuotaikingai ir linksmai dalyvavo estafetėse, viktorinoje sveikatos tema. Pasiskirstę komandomis, atliko kūrybinius darbus: „Sveiko maisto piramidė“, „Kad augčiau sveikas“. Komandos buvo apdovanotos diplomais už aktyvumą ir kūrybiškumą.

4 Nuotraukos

ADVENTINĖ VAKARONĖ

Gruodžio 21 d. vakare moksleiviai kartu su tėveliais ir kitais šeimos nariais susirinko į adventinį vakarojimą. Tikybos mokytoja Maryjana Žemgulytė priminė Advento papročius. Vakaronėje svečiavosi Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijos diakonas Vytautas Liesis, kuris kalbėjo apie dvasines vertybes. Moksleiviai savo programėlėje deklamavo eilėraščius, giedojo giesmes. Kartu su tėveliais žaidė adventinius žaidimus, vaišinosi Kūčių patiekalais.

4 Nuotraukos